Indywidualne Mistrzostwa Województwa Soczewka 2013 - podsumowanie
05.06.2013

W dniach 29 maja - 1 czerwca 2013 roku liczna grupa szachistów ze skierniewickiego Klubu Szachowego „Piątka” wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Juniorów Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych.
Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych na dystansie IX rund, oddzielnie chłopcy i dziewczynki. Podopieczni trenera Bogusława Bodera walczyli jak zwykle o każdy punkt.

W kategorii Open najwyżej znalazł się Radosław Psyk - który zajął II miejsce w całym turnieju, wyprzedzając wielu starszych od siebie przeciwników. Wywalczył tym samym tytuł Indywidualnego Mistrza Województwa Łódzkiego w kategorii do lat 11. Mimo osiągniętego sukcesu Radek czuł niedosyt - jego ambicją było zwycięstwo turnieju Open…
Jakub Mechliński - II miejsce i tytuł Wicemistrza Województwa
Mateusz Wysocki - III miejsce, (Gratulujemy zdobycia normy na III kategorię szachową!)
Maciej Rak - VII miejsce.
Zgodnie z tradycją, Klub Szachowy Piątka Skierniewice zwyciężył, w klasyfikacji drużynowej, chociaż inne kluby województwa depczą nam po piętach. Oczywiście można "gdybać" jaką przewagą skończyłyby się mistrzostwa, przy udziale naszych uprawnionych do gry juniorów!

Dodatkową atrakcją mistrozstw był rozegrany w dniu 2 czerwca, turniej szachów błyskawicznych. W turnieju na podium stanęli: