III Międzynarodowy Turniej Szachowy Karkonosze 2010 - Karpacz
02.03.2010

W zimowej scenerii pieknego Karpacza, w okresie od 21 do 28 lutego 2010 odbywał się III Międzynarodowy Turniej Szachowy Karkonosze 2010. Ten festiwal szachowy podzielony byl na dwa turnieje - dla seniorów i dla juniorów.

W turnieju seniorskim z dużym powodzeniem sprawdzali swoją szachową formę - Mateusz Kołosowski, Tomek Klepaczka, Magda Kowara, Ola Tarnowska, Jasiek Budziński i Adam Kowalczyk. Rewelacyjny turniej rozegrał Mateusz, który zdobył 6,5 pkt i zajął III miejsce w turnieju. Ola w grupie zawodników z kategorią do 1800 zajęła II miejsce, a Adam V.

• Magda Kowara 34 miejsce, 4 pkt.

W turnieju juniorów zawodnicy "Piatki" zdominowali czołową "dziesiątkę". Filip Gwardecki zdobył brązowy medal uzyskując 6,5 pkt. Tuż za podium stanęła Julka Wójcik z 6 pkt. Tyle samo punków zdobył Radek Psyk. Kolejne miejsca: 7 miejsce Julian Jażdżyk 5,5 pkt, 8 miejsce Maciek Osiński 5,5 pkt, 10 miejsce Małgosia Budzińska 5 pkt, 11 miejsce Szymon Karwat 4,5 pkt, 12 miejsce Maciej Rak 4,5 pkt, 16 miejsce Natalka Najuch 4 pkt.