DESZCZ AWANSÓW I MEDALI
11.12.2023

Tegoroczne Półfinały Mistrzostw Polski odbyły się w październiku w Sielpi.

Siedmioro naszych zawodników awansowało do Finałów Mistrzostw Polski: Zuzanna Górecka, Blanka Wiśniewska, Jan Durzyński, Miłosz Boncela, Szymon Boryna, Grzegorz Sułek i Jakub Kochanowski. Wcześniejszy awans zapewniła sobie Patrycja Kochanowska- brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych do lat 12.

Piątkowicze przywieźli aż 4 medale! Najlepszy występ miały nasze „złote dziewczyny”- w swoich grupach wiekowych nie miały sobie równych. Zuzanna Górecka zdobyła 6,5 punktu z 8 partii i zdobyła złoto do lat 13. Blanka Wiśniewska zdobyła 6 punktów z 7 partii i nie przegrała żadnej partii. Przypadło jej złoto w grupie do lat 11.

Fantastyczny występ zanotował także Jan Durzyński, który zdobył srebrny medal do lat 13. Brązowy medal wywalczył Miłosz Boncela do lat 11. Szymon Boryna wypełnił normę na I kategorię szachową.

W zawodach udział wzięło wielu młodych szachistów Piątki a dla niektórych z nich były to pierwsze
poważne zawody sportowe: Maksymilian Budek, Ksawery Żałoba, Ignacy Kaniewski i Władysław Świderski. Za dwa lata to oni będą rozdawać karty w grupie do lat 10.

Póki co patrzymy na najbliższe wydarzenia i mocno kibicujemy. Już w marcu Jakub Kochanowski będzie walczyć w Mistrzostwach Polski do lat 10 w Jastrzębiej Górze a starsi zawodnicy w maju będą toczyć boje na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Trzymamy kciuki!