Gwiazda Północy 2019

Członkowie Klubu Szachowego Piątka Skierniewice bardzo pracowicie spędzili pierwszy tydzień ferii zimowych. W dniach 10-16 lutego wzięli udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym “Gwiazda Północy” w Jastrzębiej Górze. Zawodnicy grali w szachy klasyczne, tempem 90 minut + 30 sekund na ruch, w trzech grupach turniejowych: OPEN, juniorów do lat 14 i 10. W sumie rozegrali 9 partii.

Wśród chłopców do lat 10 - I miejsce zajął Jakub Kowalczyk, zdobywając  7,5 punktów i tym samym wygrał klasyfikację generalną turnieju. Świetnie spisał się Jan Durzyński, który zdobył 6,5 punkta, zajął III miejsce i dodatkowo uzyskał normę na II kategorię szachową.  Zawodnik Piotr Wesołowski zdobył 4,5 punkta. W klasyfikacji do lat 12,  Jakub Wesołowski wywalczył 3,5 punkta.

Bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy klubu. Wśród dziewczynek do lat 8 - II miejsce zajęła Zuzanna Górecka, uzyskując  5,0 punktów, tyle samo co zwyciężczyni turnieju. Uzyskała również normę na III kategorię szachową. VII miejsce wywalczyła Katarzyna Łukasik, zdobywając V kategorię szachową. Wśród chłopców XII miejsce zdobył Jakub Budek.

W najtrudniejszej kategorii OPEN, gdzie grało 211 uczestników w każdym wieku, najlepszy był Radosław Psyk, zajął IV miejsce w całej grupie i I miejsce wśród juniorów zdobywając  7,0 punktów. Turniej do udanych mogą również zaliczyć: Maciej Rak zdobywając  5,5 pkt, Zuzanna Łukasik 5,0 punktów, Antonii Rosa 3,5 punkta oraz Krzysztof Wichrowski 3,0 punkty. Zuzanna Łukasik zajęła VIII miejsce wśród kobiet.

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje.  Były to pracowicie spędzone ferie. Dziękujemy trenerowi za przygotowanie i wsparcie a zawodnikom za waleczność.